Únor 2009

Povídání pro Elišku 31. - Kdy už bude zima pryč?

10. února 2009 v 12:01 | O. M. |  Ben

**********Už je ta zima docela protivná.**********

Ta zima už se mi vůbec nelíbí. Jen to obtěžuje a zebe. Mám sice pěkné, teplé svetříky
a kombinézku abych nenastydnul, ale počasí bylo jako na houpačce. Jeden den mrzlo, druhý den bylo zase teplo a bláto...hrůza.
Leden utekl, kus února také a ani jsem si neužil........ většinou mrzlo, že jsem udělal svoje kolečko a šup, šup...mazal jsem domů.
Pravda, v únoru jsem oslavil 5-té narozeninky a dostal spoustu psích dobrotek na mlsání. To bylo jediné dobré, na té zimě zimoucí.


Sníh také nic moc a když trochu napadalo, hned to bylo posypané kamínky a solí. Ještě, že se panička starala. Jen jsem přišel z venku, hned jsem si myl pacičky teplou vodou a máme dobré mazání. Né, že bych byl nějaký rozmazlenec, ale když se někdo nestará, tak to pak pejsky moc bolí. No a když vleze ostrý kamínek mezi prstíky...no to je ukrutné. Já mám štěstí, že jsem se naučil čistit packy o rohožku, hned jak vejdu do baráku.

Brrrr, do pacek to pěkně studí.


Někde venku, né ve městě, je zima krásná a sníh....no úžasný i na vyválení.

Jak jsme tak leželi s paničkou na gaučíku, hned jsem se zasnil. Panička si posteskla....už aby byl konec března a nebo duben, to už budeme jezdit na chaloupku, zatopíme v kamnech, bude krásné teplíčko, pohodička a venku krásný, čistý vzduch. Já si půjdu ven kdy si štěknu a né běhat po třech - čtyřech hodinách ven, jako na povel a ještě čtyři patra. No, já to běhám v pohodě, ale panička nahoře pěkně funí.

Nejlíp je v zimě na gauči........

...... ještě se pak mohu na tu zimu koukat z okna...

...... ale nic moc výhled...

Raději si pěkně zdřímnu a budu si snít, že už bude to jaro...... ach jo. Kdy?

Venku už krokusy polezou ze záhonků, nová travička v zahradě, hned to bude veselejší. Představuji si tu krásnou volnost, jak se proběhnu zahradou a mezi stromy. Zkontroluji boudu a okolí, obhlídnu to kolem plotu......budu si to pěkně užívat. A vůbec nejlepší bude jak proženeme s Andíkem toulavé kočky, které měli na zahradě celou zimu klídek a určitě se nám nastěhovaly do boudy.