Leden 2009

Povídání pro Elišku 30. - Je nový rok**2009**

4. ledna 2009 v 16:37 | O. M.

A je tu nový rok *** 2009 ***

Na Nový rok jsem dost odpočíval. Po té bujaré noci, hlavně randálu z venku, jsem byl dost unavený a slabý jako moucha. Vůbec jsem se nevyspal. Jen jsem trošku zabral...bác a petarda, rána..... jak vedle pelíšku. Venku se mi nelíbilo už vůbec. Klepal jsem se hrůzou co se zase bude dít. Naštěstí mě páníček nosil a hlavně mě měl na vodítku. To abych se z leknutí náhodou neztratil.

Pohádky mám rád. A hlavně když je tam koník, to hned štěkám.

Díváme se spolu rádi, ale ruší mě dobrotky na stole. Ale to mám smůlu. Sám si vzít nesmím. No.....vzal bych si, ale .......ne, nestálo by to za ty řeči.

Jeli jsme návštívit Elišku a její rodiče. Už se nám po nich stýskalo. Mě hlavně po Elišce
a po Andíkovi.
To bylo radosti, Eliška mi hned ukazovala jak se rozebírá postýlka pro panenky a Andík zase Elišky houpačku, ale houpat mě nepustil. Jo a Eliška má bryndáček, protože utekla od svačinky, jak mi chtěla vše hned ukazovat. Pro jednou to nevadilo.
A koukejme se, co to ti dva budou dělat?


Co tam oba vidí? A co to Eliška dělá..............cvičí?

Aha, sedí jako pohodářka, jak říká její tatínek, pěkně nožku přes nožku. Andík se k ní nevešel a tak raději šel. Také by si v křesílku zalenošil.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Eliška šla na procházku a já s Andíkem jsem zůstal pěkně u nich doma s babičkou. Máme všichni trochu rýmu a tak je lépe v teple. Babička spala u televize a my u dveří. Čekali jsme až se vrátí z procházky. Kde asi všichni byli?

No to je pěkné, byli na rybníku. Ale když tam šel i děda s Eliškou, byl určitě pořádně tlustý led.
Tady to holkám pěkně sluší. Škoda, že jsme s Andíkem nešli také, mohli jsme se spolu oba vyfotit. Fotku od rybníku ještě nemáme. No, snad příště.


Tatínek Elišce ukazuje jak se pořádně klouzat. No to není jen tak, jeden by si natloukl jak to klouže.
Zdá se, že ta holka bude chytat v brance a bude hrát hokej. Nevím, ale zdá se mi, že je to nácvik pořádné roznožky. Puk by vážně neproletěl.
Tak se holky ještě pěkně klouzaly a pak honem rychle domů na teplý čaj.

A protože chodíme na návštěvy jen krátce, pobavit se a potěšit, jeli jsme zase domů.
Pěkně jsem si to s Eliškou a Andíkem užil, potěšil se a byl rád.